Згадати та побачити все: велике повернення «українського Пікассо» - Олександра Богомазова

Світлий, оптимістично налаштований, люблячий… У такому образі постає перед глядачем яскравий представник українського авангарду, художник Олександр Богомазов, після ознайомлення з його неперевершеною колекцією робіт, хоча життєвий шлях митця був не із легких…

Велике повернення «українського Пікассо» - Олександра Богомазова

Для того, щоб зрозуміти твір мистецтва, необхідно або прочитати  його, або подивитися.  Вчора, 15.05.2019 року у Національному художньому музеї України відбулося урочисте відкриття виставки робіт геніального художника-авангардиста, експериментатора Олександра Богомазова, що подарував світу безцінну колекцію робіт, створених у кубофутуристичному стилі.

Експериментатора Олександра Богомазова

Виставковий проект "Олександр Богомазов: творча лабораторія", створений за підтримки голови Українського культурного фонду Марини Порошенко, присвячений творчості художника, що певний час був незаслужено забутий, призваний згадати та сказати в подумках «спасибі!» талановитому живописцю, педагогу, патріоту своєї Батьківщини, що став відомим на увесь світ завдяки багатогранності своєї душі і різностороннім талантам - роботи Богомазова експонують в американських і європейських музеях.

Голова Українського культурного фонду Марини Порошенко

Ми неспішно мандруємо залами музею, занурюючись у дивовижний світ художника, читаємо його життєву історію з полотен. Яскраві соковиті кольори, динамічні графічні лінії, які неначе елементи пазлів, роздроблені на фрагменти, поєднуються у єдине ціле, створюючи на полотнах неперевершені та глибокі образи. В роботах митця відчуваються сила, бунтарство, епатажність, що свідчать про неабиякий внутрішній стержень великого авангардиста.

Дивовижний світ художника Олександра Богомазова

Для картин Богомазова характерна неймовірна жвавість, яка відбувається на полотні, яскраві соковиті фарби і відсутність перспективи. Деякі роботи були написані в стилі мінімалізму і примітивізму, проте його кращі творіння, звичайно ж, - в манері кубофутуризму (розкладання предмета на складові і його розвиток в часі) і структуралізму (першочерговість ліній, кольору, мазків). На своїх полотнах художник зображував урбаністичні сюжети (поїзди, вулиці, базари тощо), створював величезну кількість автопортретів і портретів своєї сім'ї, а також писав натюрморти.

Для картин Богомазова характерна неймовірна жвавість

На виставці представлена ​​не лише повна версія творчості Богомазова на основі відібраних робіт з музеїв і приватних колекцій України, а й значна підбірка ескізів.

значна підбірка ескізів

Педагогічна практика

Богомазова на основі відібраних робіт

Ключовим акцентом виставки став живописний цикл «Праця пилярів» (1927-1930), в якому автор найповніше розкрив свої теоретичні і практичні досягнення.

«Правка пил» (1927) і «Пилярі» (1927–1929) – дві картини, які митець встиг закінчити. Робота «Пилярі» певний час перебувала у зруйнованому стані у закритому «спецфонді» музею, на її  реставрацію пішло близько трьох років, і тепер глядач має змогу побачити її на виставці уперше за майже 90 років. «Накат колоди» (1927–1930) – третя робота циклу, про задум якої нам говорять численні ескізи, представлені в експозиції, але, нажаль, художник не встиг її реалізувати через передчасну смерть у 50-річному віці.

Живописний цикл «Праця пилярів» (1927-1930)

Живописний цикл «Праця пилярів» (1927-1930)

Живописний цикл «Праця пилярів» (1927-1930)

Творча спадщина Олександра Костянтиновича Богомазова – не лише картини, а й теоретичний трактат «Живопис і Елементи» (1913-14), в якому, на думку істориків, випередив досягнення всесвітньо відомих абстракціоністів Василя Кандинського («Точка і лінія на площині», 1918-19) і Казимира Малевича («Супрематизм», 1920).

Творча спадщина Олександра Костянтиновича Богомазова

Олександр Богомазов вчить свого глядача бачити цей світ мінливим, непостійним і непередбачуваним. Він вчить нас любові, людяності та відданості на власному прикладі, адже  більшу частину робіт Богомазова сучасні українці побачили завдяки його дружині, музі, яка дбайливо зберігала кожен листочок із сімейного архіву.

Ванда. Живописний цикл «Праця пилярів» (1927-1930)

 – суміш  в роботах художника відчувається різносторонній і талановитий бого

 принципы французских кубистов и итальянских футуристов

Буденна картина викликає

Не лише художник…

 

Читайте нас на социальных площадках